Ambar Taşıma Nedir?

Ambar Taşıma Nedir? - Payam Lojistik

Ambar Taşıma Nedir? Varsayalım ayrı ayrı illere ve her bir merkeze 1-2 palet halinde gidecek yükleriniz var.

Sevkiyatın parçalı olması sebebi ile komple bir aracı dolduramıyor; komple bir aracı dolduracak parça yük sahiplerinden biri de olamıyorsunuz. Ya da ambalajı dolayısı ile mallarınızı kargo firmalarınca taşınmıyor; taşınsa dahi yüksek fiyatlar talep ediliyor. İşte bu durumda Ambar taşımacılık hizmeti devreye girer. Adresinizden alınan yükler bir aktarma merkezinde toplanır. Burada aynı ile gidecek yükler birleştirilerek şehirlerarası araçlara yüklenir. Birleştirilerek sevk edilen malzemeleriniz varış merkezlerinde bu kez de dağıtım araçlarına aktarılarak alıcılarına ulaştırılır. Böylece ne komple, ne de parsiyel araç tutmaya yetecek yükü olmayan bir çok göndericinin malı birleştirilerek gönderilmiş oluyor.

Ambar Kargonun avantajları

Kargo firmalarının gerek ambalajından gerekse içeriğinden ötürü kabul etmediği bir çok ürün Ambar nakliye hizmeti bünyesinde rahatlıkla taşınabilmektedir. Diğer taraftan Ambar kargo fiyatları da komple ya da parsiyel taşımacılık modellerine göre nispeten yüksek olmakla birlikte kargo firmalarının talep ettiği ücretler ile kıyaslandığında fevkalade ucuzdur.

Ambar Taşımacılığında Sorun Yaşanıyor mu?

Ancak ülkemizde neredeyse 50 yıllık bir geçmişe sahip Ambar nakliye sektörünün ta o günlerden bugüne çözülememiş ve aynı hali ile devam eden büyük sorunları da vardır. Örneğin her ambar belirli bir, iki vilayete çalışır ve siz de müşteri potansiyelinize göre birden fazla ayrı ambar firması ile muhatap olmak zorunda kalırsınız. Bunların “geliyorum” deyip de gelmemesi, ürünü sizden aldığı halde yola çıkarmaması, aynı şekilde teslimatta da bir çok problem çıkartması ise Ambar nakliyat işinin diğer can sıkıcı yanlarıdır.

Problem Varsa Çözüm Payam Lojistik’te

Firmamız ise Türkiye geneli tüm illerimize Ambar kargo hizmeti vermekte olup bariz çizgiler ile bu tarz ambarlardan ayrılır. Böylece müşterilerin klasik ambarlar ile yaşamış olduğu, kronikleşmiş sorunları ortadan kaldırır. Sizin de ambara verilecek yükünüz mü var? İşiniz acele mi?… Derhal bizi arayınız. Ürünlerinizi alım bildirdiğiniz gün içinde sizden alıyor ve yine aynı gün sevk ediyoruz. Bizim ile çalışmaya başlamakla “acaba gönderilerim bugün alınır mı?” ya da “acaba yola çıkmış mıdır?” benzeri sorular, endişe ve korkulardan da kurtulmuş olursunuz.”Peki ya ürünlerim kaybolur ya da hasarlanırsa?” Hiç merak etmeyin… Tüm kargolarınız sizden teslim alındığı an itibarı ile firmamız güvencesi altına girer ve alıcısına teslim edilene kadar sigortalı olarak taşınır. Bizim için aslolan işi ilk seferinde, doğru olarak yapmak yani ürünlerinizi doğru adrese, zamanında, hasarsız ve tam olarak teslim etmektir. Ama olur da bir problem yaşanırsa firmamız kendi kusurundan kaynaklanan her türlü hasar ve kayba bağlı zarar ve ziyanı derhal tazmin eder. (Sigorta geçerlilik şart ve limitlerimizi mutlaka inceleyiniz) Ambar naklliye sektörüne yeni bir anlayış getiren Payam Lojistik i aramadan kesinlikle sevkiyat yapmayınız.

Ambar Kargo Teslim Sürelerimiz

Çıkış ve varış merkezleri arasındaki mesafe 600 km ye kadar olan ambar taşımacılık işlerinde öngörülen teslim süresi 1 iş günü; 601 km ve üzeri mesafelerde ise 2 iş günüdür. Bu süreler il merkezleri ve merkeze bağlı ilçeler için geçerli olup merkeze uzak ya da iş yoğunluğu düşük ilçelere teslimatlar ise haftalık dağıtım planları çerçevesinde belirli günlerde yapılmaktadır. Reel teslim sürelerini öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ambar Kargo Fiyatlarımız

Ambar kargo fiyatlarımız palet, varil, koli, sandık, boru, bidon, çuval, tank, vs gönderileriniz için ayrı ayrı kg, ds, ya da parça başı fiyatlar şeklinde belirlenmiş olup illere göre değişkenlik göstermektedir. Diğer taraftan Ambar nakliiye birim fiyatları genel olarak aynı adrese giden ürün miktarı arttıkça azalma göstermekte olup Payam Lojistik fiyatları ise özelde piyasanın daima altındadır.