Katma Değerli Hizmetler

Sahip olduğumuz kalite ve başarı kapsamında müşterilerimize lojistikte katma değerli hizmetler sunmaktan geri durmuyor ve her bir hizmetin zaman içerisinde gelişmesi için de elimizden gelen çalışmaları yürütmeye devam ediyoruz. Lojistik alanında oldukça önemli olan hizmetlerin tam olarak ne anlama geldiği, avantajları ve diğer konularda aşağıda yer alan alt başlıklarda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Elleçleme

Global bir şekilde ele alındığında “handling” anlamına gelmekte olan elleçleme, lojistik alanında sıklıkla duyulması beklenen işlemler arasında yer almaktadır. Taşınma halinde olan ve özellikle gümrük gözetimi dahilinde olan belli başlı eşyaların sahip oldukları asıl özellikler değiştirilmeden istiflenmesi anlamına gelmektedir.

Lojistik alanında sıklıkla yapılan ve adını sıklıkla duyuran bu terimin gerçekleşmesi için gümrük gözetiminde olan eşyaların olması ve taşınması için kullanılacak olan malzemelerin temin edilmesi gerekmektedir. Firmamız kapsamında gerek insan gücüyle gerekse de belirli malzemeler kullanılarak elleçleme işlemi başarıyla tamamlanabilmektedir.

Paketleme

Firmamız kapsamında katma değerli hizmetler ile birlikte paketleme hizmetlerini de sizler için özenli bir şekilde yapmaya devam ediyoruz. Adından da tahmin edilebileceği gibi paketleme, taşınacak olan eşyaların zarar görmemesi adına uygulanan işlemlerden birisidir. Aynı zamanda paketleme kendi içerisinde birincil ve ikincil olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Birincil paketleme olarak adlandırılan işlemde ürünü doğrudan dış etkenlere karşı korumaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bahsi geçen ürünlerin bir noktadan diğer noktaya taşınırken zarar görebilmesi yüksek bir ihtimaldir. Bu ihtimalin sıfıra indirilmesi ve eşyaların güven içerisinde taşınması için birincil paketleme önemlidir. İkincil paketleme ise birincil paketlemenin korunmasına yönelik gerçekleştirilen garanti bir eylem olarak tanımlanabilir.

Hassas ve kırılgan yapıya sahip olan ürünler, taşınma esnasında zarar görmemeleri için uygun paketleme tekniklerinden yararlanılarak paketlenmektedir. Aynı zamanda ikincil paketleme tekniğinin uygulanması sayesinde zarar görme riski minimum seviyeye indirilmektedir. İster bir palet ile isterseniz de konteyner dolusu hizmetlerden yararlanarak taşınma eylemini gerçekleştirmek istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz.

Çemberleme, Streçleme

Öncelikle çemberleme işleminde kullanılan çemberlerin polipropilen, çelik ve polyester gibi materyaller kullanılarak yapıldığını belirtmek isteriz. Bu malzemelerden oluşan her bir çember, ürünlerin taşınması ve depolanması esnasında ürünlerin bir arada kalmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Aynı zamanda bahsi geçen her bir ürünün konteyner ve paletlere yüklenmesi esnasında da bu ürünlerden yararlanılması sayesinde ürünlere gelebilecek zararlar minimum seviyeye indirilmektedir. Aynı şekilde streçleme de paketleme işlemine benzer olarak işlevlere sahiptir ve ürünlerin güvenliğini sağlamak amacıyla taşınma sürecinde kullanılmaktadır.

Katma değerli hizmetler sunduğumuz siz değerli müşterilerimizin uyguladığımız işlemlerden maksimum verimi alabilmeniz için çemberleme ve streçleme işlemlerine de büyük önem veriyoruz. Daha önce de bahsedildiği gibi yüklü eşyalar taşınma esnasında gerekli tedbirler alınmadığı sürece zarar görebilmektedir. Bu zararın minimuma indirilmesi için önemlerin alınması önem taşımaktadır.

Paletleme

Lojistik tedarik zincirlerinde sıklıkla uygulanan bir yöntem olarak ifade edilen paletleme, ürünlerin bir palet üzerinde kalması olarak da tanımlanabilmektedir. Söz konusu nakliye veya depolama olduğunda da amaç ne olursa olsun ürünlerin bir arada kalması için paletleme sistemlerinden yararlanılmaktadır. İki ana çalışma yönteminden yararlanılarak gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde ürünlerin zarar görme riski de en aza indirilebilmektedir.

Katma değerli hizmetler arasında yer alan paletleme sistemleri ile alakalı olarak ne gibi avantajlara sahip olduğu da merak edilen bir diğer içerik olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirli bir sistem dahilinde yürütülen bir çalışma olan paletleme, sistemin sunduğu avantajlar çerçevesinde değerlendirilmektedir.

Konteyner İç Yükleme Boşaltma

Ticari işletmelerin lojistik ve depolama ihtiyaçlarının profesyonel olarak çözüme ulaştırılmasında etkin rol oynayan konteyner iç yükleme işlemleri ile fonsksiyonel yaklaşımlar karşılanmaktadır. Lojistik konusunda ortaya çıkan ihtiyaçların en iyi şekilde analiz edilmesi ve yüksek verimli iş potansiyellerinin ortaya çıkarılmasında düzenlenen operasyon organizasyonlarının aktif saha alanına sunulmasında hizmet sunmaktayız.

Yurt dışından konteynerler ile gelen ürün ve malların teslim alınması konteyner iç boşaltma tahliye ve ilgili birimlere aktarılması noktasında bu alanda uzman kişiler ile çalışma gerçekleştirmekteyiz. Sevkiyat işlemleri için uygun araç filosu son teknolojik gelişmeleri yakından takip eden modern araçlardan oluşmaktadır. Modern araç filosu ve uzman kadronun birleşimi sonucu ortaya çıkan profesyonel lojistik, depolama ve nakliye işlemleri memnun müşteri portföyümüze yansımaktadır.

Tankerden Ibc Dolum

Öncelikle Ibc dolum olarak adlandırılan bu işlemin sıvı ürünlerin taşınmasına yönelik bir uygulama olduğunu bilmenizde fayda olacaktır. Akıcı ve sert maddelerin taşınma sürecinde herhangi bir sorun yaşamaması için Ibc adı verilen konteyner seçenekleri kullanılmaktadır. Bu eylem de kısaca tankerden Ibc dolum olarak adlandırılabilir.

Farklı bir adrese göndermek istediğiniz fazla miktarda akıcı madde varsa tankerden bahsi geçen bu konteyner için dolum sağlıyor ve ürünlerinizin yüksek güvenlikli ortamlarda taşınması gereken noktaya taşınmasına yardımcı oluyoruz. Bu süreçte uygulanan her bir adım katma değerli hizmetler çerçevesinde değerlendirilmekte ve siz değerli müşterilerimizin memnun kalması hedeflenmektedir.

Öncelikle bu işlemin bir tankerden Ibc konteyner içerisine olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Zira akıcı formda olan maddelerin öncelikle tanker içerisinde olması beklenmektedir. Katma değerli hizmetler çerçevesinde sunmuş olduğumuz bu imkanda belli başlı ekipmanlar kullanılarak tankerden konteyner içerisine dolum yapmak mümkün hale gelmektedir.

Tesislerimizde yer alan kullanışlı araç ve gereçler, alanında uzman olan yetkililer tarafından kontrol edilmektedir. Tanker içerisinde yer alan madde, herhangi bir zarara veya akmaya uğramadan Ibc konteyner içerisine aktarılabilmektedir. Bu hizmetlerden kaliteli bir şekilde yararlanmak ve sahip olduğunuz eşyaların hedefe kusursuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak istiyorsanız bu alanda bizleri tercih edebilirsiniz.