Yurt İçi Taşımacılık

Yurt içi taşımacılık yapan bir firma bugün komple taşımacılıkı, konteyner taşımacılığı, depolama, ortak depolama, entegre lojistik ve yurt içi dağıtım gibi konunun değişik versiyonları da yerine getirebilmektedir. Sektör adeta kişiye özel çözümler üretebilen bir duruma gelmiştir. Kişiye özel çözümler konusu bireyler bazında olmayıp deniz lojistiği, uzay ve havacılık lojistiği veya sağlık hizmetleri lojistiği gibi konularda düşünülmektedir.

Ya da uzak ülkelerde ticaret yapan firmaların (örneğin Afrika veya Çin) gereksinim duyduğu bütün lojistik hizmetler de bu büyük şirketler tarafından gerçekleştiriliyor, böylece üretim ve inşaatlar durmuyor. Bu faaliyetler yurt içi nakliye firmaları tarafından verilen hizmetlerin uluslararası seviyede bile rahatlıkla yapıldığını göstermektedir.

Çok kapsamlı bir konu olan lojistik bugün artık bir eşyanın oradan oraya taşınmasından öte çok gelişti. Zamanında teslim, güvenli teslim, uygun fiyatta teslim gibi vazgeçilmez kuralları var. Nakliyat sektörünün emektarları diyebileceğimiz ambarlar bile çok değiştiler ve ambar taşımacılığı da lojistik firmalarının bir parçası haline geldi. Kargo taşımacılığı, parsiyer taşımacılık gibi kavramlar da sektörün yaptığı iş çeşitlerine eklenmiştir.

İhracat ve Gümrüklemeye Destek Verir

Lojistik özellikle ihracat konusunda geçerli olan gümrükleme de işin içine katılınca (gümrüklü tır taşımacılığı ve teminatlı taşımacılık) çok daha kapsamlı bir iş sahası haline geldi. Hava alanlarına mal götürmek veya hava alanları arasında gümrüklü mal taşımak gibi işleri de düşünürseniz işin hacminin boyutları tahmin edilebilir.

Bugün lojistik bir ön lisans programı olarak akademik düzeydedir. Yurtiçi taşımacılık lojistik konusunun her gün yapılan rutin bir faaliyetidir diyebiliriz.

  • Şehiriçi taşıma,
  • Parsiyel taşıma,
  • Konteyner taşıma,
  • Proje taşımaları ve
  • Şehir içi dağıtım gibi konular da taşımacılık hizmetleri içindedir.

Konulara ilişkin tüm yönetmelikler ve kanunlar bu şirketler tarafından takip edilmektedir. Örneğin “alüminyum silindir kapakları cinsi eşyalar üzerine gözetim uygulaması” konusunda değiştiren hükümler bile bu firmalarca izlenmektedir.

Online Alışverişlerin Yurtiçi Taşımacılığa Etkisi

Günümüzün ticaret dünyasını çok hareketlendiren online alışverişlerin taşımacılık sektörüne büyük bir hareket ve iş hacmi kattığını tahmin etmek de güç değildir. Sürekli verilen siparişlerin söz verildiği saatte teslimi artık yurt içi taşımacılığın olağan işleri içindedir. Bugüne kadar bu konuda büyük aksaklıkların yaşanmadığı da bellidir.

Sektörde artan iş hacmi ülke çapındaki genel istihdamı da artırmıştır.

Firmamız bünyesinde müşteri memnuniyeti her daim ön planda tutulur. Yurt içi taşımacılık alanında tır, kamyon, kamyonet ve panelvan dahil birçok farklı araç türü ile nakliye hizmetleri en uygun fiyatlar dâhilinde sunulmaktadır. En hızlı ve güvenilir bir halde yüklerin nasıl ulaştırılabileceği düşüncesi içinde olan büyük bir firmadır. Bünyesinde bulunan son sistem kaliteli araç filosu ile istenilen tüm farklı ulaşım noktasına büyük bir kalite getirmektedir. Bu mevzuda teknoloji devamlı olarak gelişmekte ve tüm bu teknolojiye uyum elde eden yurt içi komple taşımacılık kamyon hizmetleri ile şirketimiz, ekipmanlarını devamlı olarak yenilmektedir.

Her Yük Cinsine Farklı Araç

Birçok farklı türde, ölçülerde veya ağırlıktaki kargolar profesyonel bir kadro ve gerekli tüm donanıma sahip kamyon ve tırlar ile sorun yaşanmadan istenilen adrese süresinde ulaştırılır. Nakliye işlemi hususunda, alınan her türlü iş yükün başlangıç noktasından araçlarla tertipli bir şekilde yerleştirilmesi ile birlikte, teslim edileceği yere kadar tüm yapılması gerekenler en ufak ayrıntıya kadar önceden hesaplandıktan sonra yola çıkılır. Bu aşamada müşteri, yükler taşınırken yol süresince bilgilendirilir ve her türlü ayrıntılar hususunda işin içinde olur.

Tüm Sevkiyatları Ustalaşmış Ekibimizle Aşarız

Birbirinden farklı proje nakliyesi, yurt içi parsiyel taşımacılık ya da tehlikeli madde taşımacılığı gibi birçok değişik hizmet Payam Lojistik'te ustalaşmış bir anlayış içinde ele alınır. Sürecin başından itibaren, tüm kargolar ulaşım noktasına varana kadar büyük bir titizlik ve güvence içinde adrese teslim edilir.

Sürekli Yenilenir ve Teknolojiye Önem veririz

Her türlü taşımacılık hizmeti adına, Payam Lojistik kendisini sürekli olarak yenilemeye devam etmekte ve teknolojiyi her zaman ön planda tutmaktadır. Önceliğimiz müşteri memnuniyetini diri tutmaktır. Birçok farklı yük, üretimden varış noktasına ulaşana kadar kusursuz bir hizmet çabası içinde adresine ulaşır. Bununla birlikte yurt içi nakliye için, uygun fiyatlarla müşterinin bir kere daha çalışma isteği canlı tutulur.

Yurt içi taşımacılığında 4 temel taşıma biçimi mevcuttur;

Karayolu taşımacılığı: Yükleme-boşaltma işlemlerinin kısa sürede tamamlanması, müşterinin kapısına kadar hizmet verilmesi ve kısa mesafeli taşımalarda ekonomik olması sebebiyle ülkemizde en yaygın kullanılan taşıma türüdür.

Denizyolu taşımacılığı: Geniş ve ağır yüklerin güvenli şekilde taşınmasını sağlayan ve fazlasıyla ekonomik olan taşımacılık modelidir.

Havayolu taşımacılığı: Uzak kilometrelere hızlı ulaşım olanağı sağlayan havayolu taşımacılığının tercih edilmesindeki ilk etken hız faktörüdür.

Demiryolu taşımacılığı: Tonajlı yüklerin süratli ve pratik şekilde taşınmasını kolaylaştıran bu taşıma modeli, aynı zamanda düşük maliyet fırsatı ile kullanıcısına fiyat avantajı sağlamaktadır. Bu nedenle kolayca tercih edilen taşımacılık türlerindendir.