Taşınırken Tasarruf Sağlayacak 4 Parlak Fikir

Taşınırken Tasarruf Sağlayacak 4 Parlak Fikir - Payam Lojistik

Evinizden taşınırken tasarruf sağlayacak fikir ile çok fazla para harcamaktan kurtulabilirsiniz.

İçeriğimizde verdiğimiz fikirleri uygulamanız yeterli olacaktır. Taşınmak çoğu zaman zorlu bir iştir. Öyle ki, eşyalarınız da fazlaysa düşündüğünüzden daha çok para harcamak durumunda kalabilirsiniz. Bu yazımızda taşınmayı zorlu bir hale getirmekten kurtulacağınız 4 fikir verilecektir. Böylece planladığınız bütçeyle taşınmayı sağlayabilirsiniz. Hazırsanız, taşınırken tasarruf sağlayacak fikir ve ipuçları hakkındaki içeriğimizi okumaya başlayalım.

Taşınacak Eşyaları Azaltmaya Çalışın

Öncelikle, taşınmaya karar verdiğinizde kullanmadığınız ve artık işinize yaramayan eşyalardan kurtulun. Bunun nedeni, nakliye firmalarının eşya hacmine göre fiyat biçmesiyle alakalıdır. Taşınacak eşyalarınız ne kadar fazla olursa, nakliye firmaları o kadar fazla fiyat verir. İlk olarak artık kullanmadığınız büyük ve küçük eşyaları tespit edin.

Örneğin, artık hiç kullanmadığınız kıyafetlerinizi gözden geçirin. Küçük ama işinize yaramayan eşyalara bakın. Bunları aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek azaltabilirsiniz:

  • Çeşitli 2. el eşya satan yerlere ürünleri koyup satabilirsiniz.
  • Spot ürünleri satan dükkanlara eşyalarınızı satarak hemen para alabilirsiniz.
  • İhtiyacı olan tanıdıklarınıza eşyalarınızı verebilirsiniz.
  • Satmak istemiyorsanız belediyeye veya yardım kurumlarına eşyalarınızı bağışlayabilirsiniz.

Yukarıdakiler için ufak bir araştırma yapmanızı öneririz. Böylece amacınıza uygun bir yer bularak kullanmadığınız fazla eşyaları güvenilir bir yerde satabilirsiniz. Aynı şekilde kaliteli kurumlara bağışlayabilirsiniz. Mümkünse taşınmanıza birkaç hafta kala yapmanız çok daha iyi olacaktır. Taşınmanın üzerine bu stresi de yaşamanızı engelleyebilirsiniz.

İyi Bir Evden Eve Nakliyat Seçin

Eşyalarınızın sayısına bağlı olarak bir nakliye firmasıyla anlaşmalısınız. Az eşyanız varsa ufak bir araçla taşınma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak çok fazla eşya bulunuyorsa, profesyonel bir firmadan yardım almanız çok önemlidir. Birkaç firmayı arayın ve teklif alın, firmaların kalitesine göre seçim yapın.

Taşınırken tasarruf sağlayacak fikir arasında nakliye firmaları önemli bir yere sahiptir. Sigorta sağlayan şirketleri tercih etmenizi önermekteyiz. Çünkü genel olarak bu nakliye firmaları, eşyalarınızın zarar görmeden taşınmasını sağlamaktadır. Her ihtimale karşı yolda oluşabilecek sıkıntılar için sigorta yapılır ve firma zararı karşılar. Dilerseniz, Payam Lojistik ile eşyalarınızı taşıyabilirsiniz.

Birçok Firmadan Teklif Alın

Önemli konulardan biri, firmalardan fiyat teklifi almaktır. Her nakliyat şirketinin size farklı fiyat verdiğini görebilirsiniz. Bizim size önerimiz, en düşük ve yüksek fiyatla bir ortalama çıkartmanızdır. Çünkü tamamen düşük teklif veren firmalar, her zaman size tasarruf sağlamaz. Yüksek fiyatlılar ise her zaman güvenilir olmayabilir.

Tekliflerinizi karşılaştırarak bir firma tercih edebilirsiniz. Yorumlara bakmak, fikir almanız açısından size yardımcı olur. Taşınırken yoğun günleri seçmemenizi öneririz. Bunun yerine hafta içini tercih edebilir, çok daha düşük fiyatlarla taşınma işlerinizi yapabilirsiniz. Çok yüksek meblağlar vermemeniz açısından bu önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ambalaj Malzemeleri İçin Fazla Harcama Yapmayın

Evden eve nakliye hizmeti veren firmalar, ambalaj işlerini gerçekleştirmektedir. Fakat eşyalarınızı koliye siz yerleştirirseniz, daha iyi bir fiyat teklifi alabilirsiniz. Market, mobilyacı gibi yerlerden koli talep edebilirsiniz. Eşyalarınızı buraya gerektiği şekilde koymalısınız. Özellikle kırılabilme ihtimali olacak ürünler için dikkatli olmanızı öneririz. Geri kalan eşyaları, nakliye firmasına bırakabilirsiniz.

Tüm bunlar taşınırken tasarruf sağlayacak fikir denildiğinde akla ilk gelenlerdir. Ancak stres yapmayın. Evet, taşınmak bazen zor bir iştir kabul ediyoruz. Bu fikirler sayesinde stresinizi bir nebze olsun azaltabilirsiniz. Hatta iyi bir araştırma yaparak taşınma sürecini daha keyifli bir hale bile getirebilirsiniz. Unutmayın, bu süreç bittiğinde yeni evinizi istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Bu olumlu düşünceler kaygınızı biraz daha azaltır.